הפורמט הנכון לקובץ robots.txt

תוכן עניינים

הפורמט הנכון לקובץ robots.txt

אם רציתם לדעת הפורמט הנכון לקובץ robots.txt הנה המדריך שיעזור לכם לעשות את זה בצורה נכונה.

קובץ robots.txt הוא קובץ טקסט המכיל הוראות לסורקי אינטרנט, כגון מנועי חיפוש ועכבישים, כיצד ליצור אינטראקציה עם אתר אינטרנט. קובץ robots.txt ממוקם בדרך כלל בספריית הבסיס של האתר, אך ניתן למצוא אותו גם בספריות משנה או בשרת חיצוני.

קובצי Robots.txt משמשים כדי למנוע מהסורקים לגשת לחלקים מסוימים או לכל התוכן של אתר אינטרנט ללא אישור מפורש מבעל האתר. תקן אי הכללת הרובוטים פותח על ידי Tim Berners-Lee ב-CERN בשנת 1995 ומאז אומץ על ידי World Wide Web Consortium (W3C) כהמלצה רשמית למנהלי אתרים שיש לעקוב אחריהם בעת יישום סוכני תוכנה לגירוד אתרים כמו בוטים למנועי חיפוש וקישור מדדים

קובץ robots.txt הוא קובץ המכיל הוראות עבור רובוטי אינטרנט, כגון סורקים ומאינדקס של מנועי חיפוש. הוא משמש כדי לציין את החלקים של אתר אינטרנט שאסור לסרוק או להוסיף לאינדקס על ידי רובוטים אלה. אתה יכול להשתמש בפורמט זה כמדריך

robots.txt משלך.

הפורמט הנכון לתוכן שלך:

סוכן משתמש:

אסור:

קובץ ה-robots.txt הוא קובץ חשוב המכיל כללים שהרובוטים וסורקי האינטרנט צריכים לפעול עליהם כשהם מבקרים באתר. זה עוזר לבוטים לקבוע איזה תוכן זמין באתר ולמה אסור להם לגשת.

קובץ ה-robots.txt הוא קובץ חשוב המכיל כללים שהרובוטים וסורקי האינטרנט צריכים לפעול עליהם כשהם מבקרים באתר. זה עוזר לבוטים לקבוע איזה תוכן זמין באתר ולמה אסור להם לגשת. הפורמט של הקובץ הזה יכול להיות מבלבל, אבל יש לו הוראות פשוטות שתוכל להשתמש בהן כהנחיות ליצירת מדיניות אי הכללת רובוט משלך.

הפורמט הנכון עבור קובץ robots.txt:

User-agent: Disallow: /index.html

User-agent: * Disallow: /index2/

מה צריך למנוע ממנועי הסריקה בתוך קובץ robots.tx

כשאנחנו מדברים על robots.txt, אנחנו בדרך כלל חושבים על זה כקובץ המשמש למניעת מנועי חיפוש לסרוק אתרים מסוימים. עם זאת, ישנן גם דרכים אחרות להשתמש בקובץ זה.

שימוש נפוץ ב-robots.txt הוא להגביל את הגישה לקבצים מסוימים באתר עבור רובוטים בלבד ולא לבני אדם. ניתן לעשות זאת על ידי הוספת שורה כמו הבאה:

סוכן משתמש: רובוטים

זה ימנע מכל מנועי החיפוש לגשת למסמכים כלשהם באתר מלבד אלו הקשורים לבוטים. זהו אחד השימושים הנפוצים ביותר ב-robots.txt אך הוא לא היחיד שאתה צריך לשקול להשתמש בו.

קובץ robots.txt הוא דף אינטרנט המפרט את ההוראות שסורקי האינטרנט צריכים לבצע כדי לגשת לאתר. הוא משמש את מנועי החיפוש כדי לקבוע היכן הם יכולים ולא יכולים לסרוק את האתר שלך.

קובץ robots.txt הוא קובץ טקסט שניתן להשתמש בו כדי להנחות סורקים של מנועי חיפוש כיצד להתנהג כשהם מבקרים באתר האינטרנט שלך. היא יכולה לכלול רשימה של כתובות אתרים שאסור לסורקים לבקר בהן או שהיא יכולה לקבל הוראות כיצד עליהם להתנהג כשהם מבקרים בכתובות האתרים הללו.

חשוב לכל בעל אתר לדעת מה צריך למנוע את הסריקה, כי זה ימנע את הוספה של האתר שלו לאינדקס על ידי מנועי החיפוש, מה שיוביל לפחות תנועה ודירוג נמוך יותר בתוצאות החיפוש.

להלן כמה דברים שכדאי למנוע סריקה:

– מידע אישי של אנשים כגון מספרי כרטיסי אשראי, מספרי תעודת זהות וכו'.

– פרטי קשר כגון מספר טלפון או כתובת דוא"ל

– קישורים לאתרים אחרים

– קישורים עם מילות מפתח ספציפיות

דילוג לתוכן